Son Teknolojik Donanımlarla Televizyon Teknik Servis Hizmeti

Yeni Nesil Televizyonlar

Yeni nesil televizyonlar günümüz dünyasında ailece eğlencenin bir numaralı kaynağıdır. Akşamların vazgeçilmezi olan televizyonlar bugünlerde o kadar yaygındır ki televizyonsuz bir hane bulabilmek için detaylıca bir arama yapmak gerekirdi. Hal böyle olunca televizyonun sağlığı ve kalitesi gibi etkenler çok daha büyük bir önem arz ediyor. Televizyon sektörü de sürekli olarak buna uygun olarak gelişmeye daha özellikli televizyonlar yapmaya çalışıyor. Yıllar boyu gelişen teknolojiler televizyonlar ile buluşuyor ve evimize çok daha donanımlı makineler giriyor. En basitinden eski tip tüplü televizyonlar ile çok büyük bir yer kaplayan televizyonlar yeni teknolojiler ile tabiri caizse kâğıt gibi oldu ve evlerimize şıklık katmak için bile kullanılabiliyor.

Yeni Nesil Televizyonlar

Yeni Nesil Televizyonlar Smart TV’ler

Bu tip televizyonlar teknoloji ile birlikte televizyonlarımıza da artık belli yazılımların yüklenmesi ve bilgisayar gibi internete bağlanması prensibine dayanıyor. Aslında ilk olarak Smart TV patenti 1994 yılında alınmış. İlk olarak televizyonlara uygulanması ile 5 yıl sürdü. Bu televizyonlar aynı kişisel bilgisayarlar gibi USB bellekler üzerinden video oynatma yeteneğine sahip. Aynı şekilde Youtube gibi internet sitelerini kullanarak da video izlemek mümkün. Televizyondan sosyal medya sitelerine erişim de avantajları arasında. Hatta ve hatta televizyonunuz ile çeşitli oyunlar oynamak dahi mümkün.

HD, UHD, 4K Televizyon

Televizyon ile ilgili önemli kriterlerden birisi de çözünürlüktür. Teknolojinin gelişmesi tabi ki bunu da etkiledi ve zamanla HD, UHD ve 4K çözünürlüklerde görüntü sunabilen televizyon ortaya çıktı. Giderek filmlerin ve programların kameraların gelişmesi ile birlikte daha kaliteli görüntüler ile kaydedilebilmesi sizin de bu kaliteli görüntüyü gösterebilecek kalitede bir televizyonunuzun olmasını gerektiriyor. Şu anda neredeyse son çıkan film ve programların tamamı UHD kalitesiyle çekilebiliyor ve eğer yeterli ekranınız var ise kolaylıkla bunları görüntüleyebiliyorsunuz. Birkaç yıl içinde bunun tam 4 kat daha kaliteli olan 4K çözünürlük için de söz konusu olacağına dair hiçbir şüphe yok.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  4k Televizyon Mu 3D Televizyon Mu?

LED, OLED, QLED Televizyon

Bu gibi terimler ise televizyon ekranının görüntüyü nasıl verdiği ile alakalı denilebilir. Kısaca belirtmek gerekirse LED televizyon için ekranın küçük LED lambaları ile görüntü verdiği ve bunun büyük bir enerji tasarrufu ve kalite sağladığı söylenebilir.

4 cevaplar
 1. mahmut
  mahmut says:

  yeni nesil televizyonlar gerçekten bambaşka. özellikle smart tv ler tüm işleri kolaylaştırıyor. televizyonlar da artık ne dizi kaldı ne film. kaliteli iş yok. smart özelliği ile internet uygulamaları ile film izlemek daha cazip

  Cevapla
 2. samet
  samet says:

  yakın zamanda yeni nesil televizyon aldım smart tv lg nin ve çok memnunum. artık tv kanallarında anlamlı yayın çok az oluyor akşamları zaten izlediğimiz 2 saat ve smart tv ile daha eğlenceli bir zaman geçire biliyoruz

  Cevapla
 3. Nurten
  Nurten says:

  Merhabalar,
  Benim smart televizyonum var. Ek bir uydu cihazı kullanmadan ıptv kullana bilirmiyim. Neler yapmalıyım? Konu hakkında bilgilendireme yaparmısınız rica etsem.

  Cevapla
  • admin
   admin says:

   Merhaba Nurten Hanım,

   Iptv izlemek için intert kullanıyorsanız ve televizyonunuz da smart ıptv uygulaması var ise uygundur.

   iletişim kanallarından ulaşırsanız yardımcı oluruz size.

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir