Televizyon Sorunları

Televizyon Sorunları

Televizyon son zamanlardaki insan aktivitelerini dolduran, bütün boş vakitlerin vazgeçilmezi olan bir hale gelmiştir. Bu bakımdan televizyon sorunları zannedildiği kadar büyük bir sorun değildir. Bu yüzden bu sorunların çözümünü bilmek oldukça önemlidir. Bir başka mevzu getirilen bir ismin gerçekten uzman olup olmadığıdır. Çünkü televizyon ve uydu sorunları genellikle iç içedir ve her iki alanda da uzman bir ekip olmadan çözüm mümkün olmayabilir. Dolayısıyla bu usta seçimi oldukça önemlidir. Profesyonel, garantili servislerin tercih edilmesi fazlasıyla önemlidir.

Televizyon Sorunları

Televizyon Sorunları

Nasıl Bir Servis Seçmeliyim?

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı servis tercihi çok önemlidir. Yetkili servis ve profesyonel bir ekip olması çok önemlidir. Ekip içerisinde birden fazla alanda donanımlı kimselerin olması önemlidir. Çünkü bazen bir sorunun neden kaynaklandığını bilmek o kadar da kolay olmuyor. Televizyon, uydu ve çanak ayrı ayrı bilgi ve uzmanlık isteyen alanlardır. Televizyon sorunları ve aynı zamanda ilk kurulumu bilgili insanlar tarafından yapılması gereken uygulamalardır. Aynı şekilde bazı sorunlar da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu tip klasik sorunların çözümü o kadar da zor olmuyor fakat öte yandan bazı sorunlar çok ender karşılaşılan ve çözümünün de o kadar kolay olmadığı sorunlar da olabilir.

Sık Karşılaşılan Televizyon Sorunları

Bu tip sık karşılaşılan birkaç sorun mevcuttur. Bu sorunlar aslında çözümü oldukça kolay olan ve kişinin servise ihtiyaç duymadan da çözebileceği sorunlardır. Örneğin televizyonunuz kapanıp ve sonrasında da bir daha açılmıyorsa ilk olarak kontrol etmeniz gereken şey televizyonun elektrik bağlantısını kontrol etmektir. Belki elektrik bağlantınız ile ilgili bir sorun olabilir. Bu esnada bütün kabloları kontrol etmeniz tavsiyemizdir. Fakat eğer ne yaparsanız yapın televizyonunuzu açamıyorsanız teknik servisten yardım almak en doğrusu ve faydalısı olacaktır.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Kanal Düzenleme Nasıl Yapılır?

Bir diğer sorun olarak da eğer sinyal yok yazısı alıyorsanız kontrol etmeniz gereken bir şeyler var demektir. Bu sorun birden fazla sebepten kaynaklanabilir. Bu çanak antenden televizyon yayınının sinyalini alamadığınızı gösterir. Sizin yapmanız gereken şey anten kablolarınızı kontrol etmek olabilir. Eğer bu size çare olamadıysa belki de kanallarını güncel değildir. Yani frekanslarda hata vardır. Bunun çözümü için de kanal taraması yapmanız mantıklı olacaktır. Eğer bütün bunlara rağmen sonuç değişmediyse sorun tüner girişinizde veya antende olabilir. Bunun için mutlaka bir yetkili servis ekibi ile görüşmelisiniz.

Eğer televizyonunuz bir süre çalıştıktan sonra kendi kendine kapanıyor ise bunun iki anlamı olabilir. Birincisi televizyonlarda işlem yapılmadığında belli bir süre içerisinde kendini kapatıcı bir zamanlayıcı bulunmasıdır. Bunun kontrolü için ayarlar sekmesini kontrol etmelisiniz. Fakat eğer bu ayar kapalı ise devrelerinizde sıkıntı olabilir. Devrelerden birinin aşırı ısınması gibi bir durum söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda acil bir teknik servis desteği almanız gerekir.

Bahsedilenin dışında sorunlarda teknik servis çağırılması en doğrusu olacaktır. Biz burada teknik destek almadan da çözebileceğiniz birkaç sorundan bahsettik fakat bunlar dışında ciddi sorunlar kendi başınıza yapabileceğiniz işler değildir.

7 cevaplar
 1. kamil
  kamil says:

  televizyon sorunları gerçekten baş belası oluyor. özellikle bir de keyifle bir şey izlerken sorun olması beni deli ediyor. en son maç izlerken sinyal yok hatası aldım ve anten ile uğraş uğraş ancak sorunu 15 20 dk da çözdüm.

  Cevapla
 2. alper
  alper says:

  Televizyonumun bu ara sorunları giderek artmaya başladı. Özelilikle bu ara şiddetli yağmur ve elektrik kesintilerinin televizyon da anlamsız kapanma ve bir süre açılmama gibi etkisi oluyor. sorun neyden kaynaklı acaba. bu konuda yardımcı oluyor musunuz?

  Cevapla
 3. gülşen
  gülşen says:

  televizyonum bu aralar kendi kendine açılıp kapanma gibi sorun veriyor. basit bir çözümü var mı acaba ne yapmalıyım ?

  Cevapla
  • admin
   admin says:

   Merhaba,

   Genel olarak önce yapmanız gerekenler elektrik bağlantılarını kontrol ediniz. Sonrası Kapandıktan sonra stb yanıyormu? Ses varmı Bunlara bakın. Ona göre arıza çözümü için teknik servisimizden yardım talep edebilirsiniz.

   Cevapla
 4. tarık
  tarık says:

  peki ekran a cocuk oyuncak atmıs ve kırılmı nasıl yardımcı oolabilirsiniz iletişim menünüzden mesaj atılmıyorda

  Cevapla
  • admin
   admin says:

   Merhaba Tarık Bey,

   Öncelikle geçmiş olsun.
   Ekran kırılmalarında malasef tamiri olmuyor. Ekran değişimi şuan kur farkından dolayı nerdeyse yeni televizyon fiyatına denk gelmektedir.Yeni televizyon tercih etmeniz daha uygun olacaktır.
   (İletişim formu test edilmiştir ve bir sorun görülmemiştir.)

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir