Maltepe Uydu Servisi

Çoğumuzun canını zaman zaman sıkabilen uydu sistemleri özellikle kış aylarının çetin geçtiği günlerde ve daha önce montajının uyumsuz ve uygun olmayan zemine gerçekleştirilmesi sebebi ile ayarında sıkıntı ile karşılaşılabilmekte ve bu durum da can sıkıntısına neden olabilmektedir. Maltepe Uydu Servisi olarak siz değerli müşterilerimize her türlü Maltepe uydu montaj, Maltepe Uydu Ayar ve Maltepe Uydu Anten Arızadurumları ile karşılaşmanız durumunda ivedilikle teknik servis hizmeti sağlamaktayız.

Siz değerli müşterilerimiz için çok değerli olan zamanın farkındayız. Zamanınızı çok iyi şekilde değerlendirebilmeniz için yapabileceğimizin en iyisini yapmak adına, arızanıza derhal müdahale ediyor ve uydunuzun ayarını, uydu anten arıza durumlarınıza anında müdahale veya yeni aldığınız uydunuzun işlemlerini aynı gün içinde tamamlıyoruz.

Maltepe Uydu Montaj olarak verdiğimiz uydu montaj hizmeti ile ilgili en önemli konunun teknik olarak donanım sahibi olmaktır. Teknik anlamda donanımı olmayan ve merdiven altı firmalarda çalışan kişilere yaptırılan uydu montaj işlemleri ileride sizlere uydu anten arıza ve uydu ayar bozukluğu olarak geri dönebileceği gibi, aynı zamanda ekstra zaman ve beraberinde maddi külfet getirecektir.

Bilindiği gibi uydu montaj işlemlerinde en önemli faktör uydunun yörüngesine hassas şekilde ayarlanması ve bu ayar bozulmadan uygun zemine monte edilmesi sonucu gerçekleşmektedir. En uygun uydu montaj yeri için keşif ve montaj hizmetini sunan firmamız siz değerli müşterilerimize uydu montaj işlemlerinizi hızlı bir şekilde ve sorunsuzca tamamlanabilmesi için profesyonel hizmet vermektedir.

Uzun yıllardır Maltepe Uydu Servisi sektöründe faaliyet gösteren firmamız, gerekli tüm yeterlilik belgelerine sahip, teknik donanımı ve uzman kadrosu ile siz değerli müşterilerimizin daima hizmetindedir.

Bizlere çağrı merkezimiz aracılığı ile, iletişim formumuzdan, e-mail adresimizden veya sitemizde bulunan mobil telefon numaralarımızdan ulaşarak haftanın her günü mesai saatleri içerisinde kesintisiz hizmet sağlamaktayız. Herhangi bir Uydu anten arıza durumunda bize iletişim kanallarımızın herhangi birinden ulaşmanız durumunda size en yakın mobil servis ekibimize arıza kaydınız ivedi bir şekilde iletilmekte ve siz değerli müşterimiz ile uzman ekibimiz hızlı bir şekilde iletişim sağlamakta ve sıkıntınızı anında gidermektedir.

Maltepe Dekoder Tamir Servisi

Maltepe Dekoder Tamir Servisi

Televizyon izlemek için kurulmuş düzenek çok basit gibi görünür. Her gün işten gelince ayaklarınızı uzatıp, elinize kumandayı alıp birkaç saat keyif sürersiniz. Fakat asıl altındaki teknoloji, herhangi bir sorun çıkıptığında Maltepe Dekoder Tamir Servisi ihtiyacı doğduğunda ortaya çıkıyor. O zaman anten, LNB, dekoder gibi kavramlar devreye giriyor. Peki, nedir bu dekoder?

Dekoder Nedir?

Dekoder ismi dilimize İngilizce ’den geçmiştir. Aslen şifre çözücü anlamına gelmektedir. Aslına bakılırsa televizyon dünyası için de aynı şekilde kullanılabileceğini söylemek mümkündür. Uydu üzerinden izlenebilecek kanalların bazıları herkese açık kanallar değildir. Bu tip kanallar için bir nevi şifre çözücü bir cihaz olarak adlandırılabilir. Genele görevi bu olsa da aynı zamanda bu görevi yasa dışı işler için değil tam tersi satın alma işlemlerinde kullanmak üzere ortaya çıkmış bir fikirdir. Öte yandan dijital TV dekoder olarak bilinen cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlar dijital sinyalleri analog sinyallere dönüştürmekten sorunlu olan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde dijital olarak uydudan alınan bilgi o seviyede bir dijital yeteneğe sahip olmayan televizyonlarda çevrilerek izlenebilir. Havadaki dalgalardan toplanan radyo dalgaları daha sonra dekoder ile çevrilerek dijital olmayan televizyonlarda kullanılır. Anlaşılacağı üzere oldukça önemli bir cihazdır. Öyle ki bu cihaz olmaksızın mevcut televizyonuz ile yayınları almanız mümkün olamıyor. Dolayısıyla Herhangi bir sorun çıktığında Maltepe Dekoder Tamir Servisi ile birlikte kontrol ettirilmelidir.

Maltepe Dekoder Tamir Servisi

Maltepe Dekoder Tamir Servisi

Doğru Dekoder Kurulumu – Maltepe Dekoder Tamir Servisi

Dekoder alındığında en önemli noktaların başına kurulum geliyor. Çünkü doğru bir kurulum olmadığında ileride sorun çıkartma ihtimali oldukça fazla oluyor. Öncelikle dijital televizyon dekoderini kurmak için ihtiyaç olan en öncelikli parça televizyon antenidir. Anten kablolarının bir ucu dekoder kutusunun arkasındaki uygun yerlere bağlanmalıdır. Daha sonra bu kutuyu televizyona bağlayacak kabloları bağlamak gerekir. Bu kablolar televizyon tipine ve dekoder tipine göre değişiklik gösterebilir. Fakat anlaması o kadar da zor olmayacaktır. Son olarak da dekoder üzerinde anten kablosunun diğer ucu da duvara anten girişine başlanır. Bu işlemden sonra dekoderiniz kullanıma hazırdır. Herhangi bir sorun olduğunda Maltepe Dekoder Tamir Servisi çağırılmalıdır.

Maltepe TV Tamircisi

Maltepe TV Tamircisi

Televizyonlar günümüz lüks yaşamının vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmiştir. Boş vakitlerin değerlendirilmesi konusunda en önemli parça olan televizyonlarda ortaya çıkan sorunlar ise oldukça can sıkıcı oluyor. Bu gibi durumlarda Maltepe TV Tamircisi gibi bir profesyonel yardım almak önemlidir. Uzman olamayan müdahaleler düzgün olan şeyi de bozarak ekstra masraf çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple mutlaka uzman bir ekipten yardım alınmalıdır. Televizyonlar uzman olmayan kimselerin oynayıp tamir etmeye çalışabileceği bir elektronik alet değildir. Oldukça karmaşık bir yapısı olan, birden fazla yönden yeterlilik isteyen bir elektronik alettir.

Maltepe TV Tamircisi

Maltepe TV Tamircisi

En Sık Karşılaşılan TV Sorunları – Maltepe TV Tamircisi

Televizyon kullanıcılarından gelen şikâyetlere bakılırsa bazı şikâyetler diğerlerine göre daha sık ortaya çıkmaktadır. Bu sorunlar boş vakitlerin bir numaralı aktivitesi olan televizyon keyfini yarıda bırakan, tadını kaçıran sorunlardır. En sık ortaya çıkan sorunların ekran kaynaklı olduğu rahatlıkla görülebiliyor. Bu sorunların bazıları o kadar da ciddi olmayıp geçici olabilirken bazıları ise uzman yardımı olmadan çözülemeyecek kadar ciddi olabilir. Uzman yardımı beklenmeden kendi başına yapılacak müdahaleler daha büyük sıkıntılara yol açabilir. En sık karşılaşılan ekran sorunlarının başında ekranda kararma, parazit ve karışma, televizyon görüntüsünde gölge gibi sorunlardır. Bu gibi sorunların çözümü için Maltepe TV Tamircisi tarzı profesyonel ekiplere başvurulmalıdır. Öte yandan en sık karşılaşılan sorunlardan birisi de özellikle son günlerde yaygınlaşan görüntünün olup sesin olamaması gibi sorunlardır. Bu sorunlar kişilerin televizyon keyfini bölen veya huzursuzluk oluşturan sorunlardır

Uydu Sorunları – Maltepe TV Tamircisi

Uydu sorunları mekanik veya donanımsal sorunlardan değildir. Tam tersi televizyonun yazılımsal kısmı uydu ile alakalıdır. Uydu sorunları da sürekli olarak şikâyet edilen sorunların başında gelmektedir. Uydular ile ilgili en çok karşılaşılan sorunlar yeni bir uydu sistemine geçildiğinde ortaya çıkmaktadır. Artık eski uydu kullanılamadığında kanallar izlenemeyeceğinden yeni sisteme geçiş yapılmalıdır. Böyle bir durumda uydu ayarlarının yapılması gerekiyor. Ya da yeni bir kanalı eklemek için eğer yeterli bilgi sahibi değilseniz yine uzman yardımı gerekebilir. Her iki durum için de Maltepe TV Tamircisi yardımına başvurabilirsiniz.

Maltepe Uydu Anten Arıza

Maltepe Uydu Anten Arıza

Televizyon izlemek çoğu çalışan için belki de her gün tek zevk haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca bu araçta ortaya çıkan bir arıza çok fazla rahatsız edici olabiliyor. Dolayısıyla mutlaka bir Maltepe uydu anten arıza ekibi çağırmak zorunda oluyorsunuz. Aksi takdirde akşam sefanızdan mahrum kalabilirsiniz. Bu noktada en önemli şey tabi ki uzman bir ekip ile anlaşmak olacaktır. Konu televizyon olunca tek bir konuda uzmanlık da yetersiz kalıyor. Önemli olan şey birden fazla alanda yetkin bir uydu tamircisi olmak. Çünkü çanak kaynaklı arızalar gibi arızalarda tamamen mekanik bir şekilde düzeltilmesi gerekirken tam tersi uydu alıcısı ile ilgili sorunlar teknik bilgi gerektirir. Uydu cihazının arızası olduğunda çok büyük bir fiziksel zorluk bulunmazken iş antene döndüğünde aynısını söylemek oldukça zor. Çünkü genellikle çatı veya yüksek yerlere takılan çanakların arızası büyük fiziksel tehlikeler de içeriyor. Dolayısıyla eğer çanak anteninizle ilgili bir sorun olduğunun düşüyorsanız bile kesinlikle tek başınıza hiçbir bilginiz ve güvenlik önleminiz olmadan böyle bir işe kalkışmamalısınız. Anten arızalarının ne olduğunun saptanması için de bazen yakından bakılması şart olabilir. Bazı arızalar uzaktan anlaşılırken bazıları birden fazla olasılık arasında yalnızca tahmin edilebilir.

Maltepe Uydu Anten Arıza

Maltepe Uydu Anten Arıza

Maltepe Uydu Anten Arıza

Maltepe uydu anten arıza ile ilgilenen ekip dahi bazen yakından bakmadan sorunun ne olduğunu saptamakta zorluk çekebilir. Çünkü özellikle birkaç sorun vardır ki hangisinden kaynaklandığını çözmek oldukça zordur. Özellikle ekranda kendisini sadece sinyal yok olarak belli eden sorunlar için uzmanlar tarafından birkaç kontrol gereklidir. Çünkü sorunlar çanak yönü, yüksekliği gibi değişkenlerden kaynaklı olabileceği gibi aynı zamanda LNB derecesi ismi verilen başka bir ayarla ilgili de olabilir. Bunu tam olarak hemen anlamak zordur. Üstelik bununla da sınırlı değil. LNB cihazının versiyonu ile uydu alıcınızın uyuşmaması gibi sorunlar da ortaya çıkabilir. Böyle bir durumun çözümü de ancak ve ancak yeni bir LNB veya uydu alıcısı almak olabilir. Bu yüzden böyle bir sorun ile karşılaştığınızda Maltepe uydu anten arıza ekibine haber vermeyi unutmayın.

Maltepe Uydu Ayar

Maltepe Uydu Ayar

Televizyon keyfi, tüm günün yorgunluğunu atmak için birebirdir. Fakat televizyon izlerken ortaya çıkan bir sorun bütün keyfinizi kaçırabilir. Bu sorunlardan bazıları televizyon kaynaklı olabilirken bazıları ise uydu ile alakalı olabilir. Maltepe uydu ayar sayesinde de bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yeni bir televizyon veya uydu aldığınızda da uydu ayarına ihtiyaç duyarsınız. Uydu ayarı kanalları izleyebilmek için şarttır. Uydu ayarı televizyonun kendisinden bağımsız olarak biraz daha yazılımsal kısım ile ilgilidir. Genel olarak ayar yapılmadığında veya yanlış yapıldığında sinyal yok hatası almanız muhtemeldir. Eğer Maltepe uydu ayar gibi bir uzman ekip ile uydu ayarınızı yaparsanız pek fazla karşılaşmasanız da arada bir kanal kanal sorun çıkabilir. Bunun anlamı uydudaki uydu yayını sinyallerinin çanak tarafından alınıp sizin uydu cihazınıza iletilmesi sürecinde bir sorun var demektir

Maltepe Uydu Ayar

Uydu Alıcısı Sinyal Yok Sorunu – Maltepe Uydu Ayar

Bu sorun yukarıda da bahsettiğimiz gibi uydu alıcınızın sinyalleri alamamasından veya yetersiz almasından kaynaklıdır. Bu sorunun çözümü için birkaç yol vardır. Eğer yeterli bilginiz varsa çoğu zaman kendiniz çözebileceğiniz bir sorundur. Fakat eğer bilginiz yoksa mutlaka bir uzman yardımı almalısınız. Yapmanız gereken ilk şey yedek alıp daha sonra da güncelleme yapmaktır. Bu esnada tekrar sonuç alınamazsa cihazı kapatıp açarak yeniden denilebilir. Öte yandan Diseqc port ayarlarının da düzgün yapılması önemlidir. Bu ayarların doğru olduğunu mutlaka kontrol etmelisiniz. Fakat genel olarak değil de sadece bazı kanallarda sıkıntı var ise yapmanız gereken şey anten ayarlarınızı kontrol etmektir. Büyük bir ihtimalle sorun sizin anten ayarlarınız kaynaklıdır. Ya da kullandığınız LNB sizin cihazınıza uyumlu olmayabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel yardım alarak tesisatınızı gözden geçirmelisiniz. Uydu alıcınız cihaza dâhil olsa da olmasa da aynı sorunlar oluşabilir. Bunun sebebi uydu alıcınızın eski olması gibi tanımlanabilir. Fakat her zaman uydu alıcısı değil bazen de aynı sorun LNB kaynaklı olabiliyor. Çanak ayarları da yine sinyal almayı zorlaştıran başka bir etkendir. Bunun için Maltepe uydu ayar ekibinden yardım almak en iyi seçenek olacaktır.

Maltepe Uydu Montaj

Maltepe Uydu Montaj

Televizyonlar bugünlerde evlerin vazgeçilmez parçalarından birisidir. Tüm aile bir araya geldiğinde dahi akşamları beraberce televizyon izlenir. Bütün boş vakitlerin kahramanıdır. Fakat öte yandan televizyon izlerken de hem çok daha fazla kanala sahip olmak hem de daha net bir görüntü almak için uydu teknolojisi kullanılır. Maltepe uydu montaj da bu alanda hizmet veren bir ekiptir. Uydu televizyon kullanımı zaten bu günlerde kablolu televizyon dönemini silmek üzere. Bunun sebepleri arasında birçok farklı sebep gösterilebilir. En önemlileri görüntü netliği ve kanal fazlalığı olarak gösterilebilir. Çünkü öte yandan kablolu televizyonlara bakıldığında çok sınırlı sayıda televizyon kanalı ve yine çok daha kötü bir görüntü kalitesi olduğu görülür. Bu yüzden uydu kurulumu ve montajı çok yayılmıştır. Özellikle ilk defa taktırılacak uydular için montaj kısmı oldukça zahmetli bir süreçten oluşmaktadır. Bu süreçte birçok farklı işlem gerçekleştirilmektedir. Bunlara bakılacak olursa:

Maltepe Uydu Montaj

Maltepe Uydu Montaj

Maltepe Uydu Montaj Nasıl Yapılır?

Uydu montajı yapmak birden fazla aşamadan oluşan ve hiç de zor olmayan bir olaydır. Birden fazla aşamadan biri olan çanak anten montajı ilk aşamalardan olabilir. Çanak anten için doğru açı ve doğru lokasyon çok önemlidir. Öncelikle anten direği için uygun bir yer tespit etmelisiniz. Aynı zamanda antenlerin koyulduğu mekânın önemi çok büyüktür. Bu sebeple anten yerleştirilmeden önce zemin etüdü yapmak faydalı olacaktır. Maltepe uydu montaj ekibi ile birlikte çanak lokasyonu belirlendikten sonra sinyal almasını engelleyecek bir şey olmamasına dikkat edilerek doğru açı ve yön ayarlanır. Bunlar oldukça hassas hesaplamalar ve makineler ile yapılır. Yükseklik, yatay derecesi ve LNB derecesi gibi bütün ayarlamaların hassas ve düzgün bir şekilde yapılması ve çanağın LNB ile birlikte yerleştirilmesi gerekmektedir. Buraya kadar tamam fakat bu işlemden sonra direkt olarak yayın ilenebilir mi? Tabi ki hayır. Daha sonrasında uydu cihazı monte edilmeli ve daha önemlisi uydu ayarları yapılıyor. İstenen uydudan istenen kanalların izlenebilmesi için her birinin frekans kodlarını içeren paketler Maltepe uydu montaj ekibi tarafından eklenir. Bu işlemden sonra artık ayağınızı uzatıp televizyon keyfi sürebilirsiniz.