Anten ve Uydu Kurulumu

Anten ve Uydu Kurulumu Doğru Şekilde Nasıl Yapılmalıdır?

Anten ve uydu kurulumu kullanıcılar tarafından en çok araştırılan konulardan biri halindedir. Konudan iyi bir şekilde verim alınabilmesi için, dikkatli ve doğru bir şekilde işlemin gerçekleştirilmesi gerekir.

İlk olarak anten direğinin yerleştirilmesi için uygun yer arayışına girilmelidir. Zemin son derece önemli bir konu olduğundan dolayı bu konuda iyi bir araştırmaya gidilmesi gerekir. Sert bir zeminin tercih edilmesi, bu konu hakkında daha iyi bir sonucun ortaya çıkmasına neden olacaktır. Beton, çatı, duvar kenarları gibi herhangi bir engel bulunmayan yerler seçilmelidir.

Kuruluma başlanmadan önce uydu ile çanak anten arasında bir objenin olup olmadığının incelenmesi gerekir. Zira sinyal gücünün olumsuz bir şekilde etkilenmesi mümkün bir hale gelebilir.

Maltepe TV Tamircisi

Anten ve Uydu Kurulumu

Öncelikli olarak yapılması gereken şey “L” adı verilen direği duvara yerleştirmektir. Direk tabanının altında bulunan deliklerin işaretlenmesine geçilir. Daha sonra matkap yardımıyla duvara açılan deliklere uygun bir matkap ucu kullanılmalıdır. Bunun için en uygun dübel ise 10 mm çapındaki çelik dübeldir. Çanak anten kurulumu işleminin özellikle daha iyi bir şekilde tamamlanabilmesi için, plastik olan dübellerin kullanımından kaçınmak gerekir.

Duvara açtığınız dört deliğe dübelleri yerleştirdikten sonra, çekiç yardımıyla dübellerin iyi bir şekilde bu deliklere yerleştirilmesini sağlayın. Dübellerin aracılığıyla daha sağlam bir şekilde işlemin tamamlanması sağlanmış olacaktır. Ardından L direği duvara montelemeli ve çanak antenle birlikte montaj işlemini tamamlamalısınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra ise çanağı yönlendirmeniz gerekir. Uydu kurulumunda ise yatay derecesi, Lnb derecesi ve yükseklik dikkate alınması gereken konular arasındadır.

Son derece dikkat gerektiren ve titiz bir şekilde devam edilmesi gereken uydu ve anten kurulumu işlemlerinde hataya sebebiyet vermemek için, konunun işin uzmanına bırakılması doğru olacaktır. Bu sayede tam olarak hizmetten beklenen sonuçları alabilir ve kesintisiz şekilde TV keyfinize devam edebilirsiniz. Bunun için beğenilen sonuçlar ortaya çıkaran Kardeşler Elektronik, uydu ve anten kurulumu için bir telefon kadar yakınınızda olacaktır. Dilediğiniz her an kurulum için arayabilir ve işlemlerin en kolay haline gelmesini de sağlayabilirsiniz.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR  LCD TV ve Plazma TV Arasındaki Farklar Nelerdir?
1 cevap
  1. hakan
    hakan says:

    anten ve uydu kurulumu gerçekten benim için zor bir konu idi, yazanları uyguladım ve rahat ettim. paylaşım için çok teşekkür ederim

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir